Як захистити голеностоп ?

Дата публикации: 29.07.2010
Дата обновления: 03.04.2023

Цей суглоб є одним із самих травмованих із всіх інших суглобів людського тіла. Для профілактики і лікування захворювань та наслідків травм (переломів, вивихів, розтягнень) застосовують бандаж і ортез гомілковостопний. Ці вироби мають свої особливості, вони досить сильно відрізняються один від одного і мають різні показання до застосування.

Гомілковостопний бандаж - ортопедичне виріб, що щільно облягає суглоб, тим самим підвищуючи його стабільність. Ці вироби можуть бути м'якими і посиленими:
М'які вироби застосовуються для профілактики спортивного та побутового травматизму, при больових відчуттях у суглобах, артрозах, артритах;
Посилений бандаж застосовується при болях середнього ступеня, нестабільності суглобів, післяопераційної реабілітації.
Ортез гомілковостопний використовується у випадках більш серйозних порушень рухової активності суглобів. На відміну від бандажів, вони являють собою складну конструкцію з металу, пластику, тканини. Дані вироби бувають напівжорсткими і жорсткими (посиленою фіксації). Ортези на гомілковостопні суглоби застосовуються при серйозних травмах (розтягнення, переломах, вивихах), при вираженій нестабільності, для ранньої реабілітації після операцій, при хронічних дегенеративних захворюваннях.
Всі ми знаємо, скільки мук приносять розтягування і травми ноги. І якщо подібне трапляється, то ми залишаємося наодинці з цілою масою проблем, крім хворобливих відчуттів. Часто зриваються давні плани і заходи, ми не можемо носити взуття і наступити на хвору ногу, кісточка може опухнути і еластичний бинт не завжди може забезпечити потрібну ступінь фіксації, особливо вночі.
Слабкі гомілковостопні суглоби часто стають причиною розтягувань зв'язок, вивихів, переломів та інших серйозних травм голеностопа. Високі підбори або незручне взуття дуже часто призводить до того, що при ходьбі нога різко підвертається і зв'язки травмуються. Розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба часто доставляє дуже хворобливі відчуття і змушує людину обмежувати себе від фізичного навантаження і наступання на пошкоджену ногу тривалий час. Так, період повної реабілітації при подібному пошкодженні становить від трьох до восьми тижнів, адже зовнішнє пошкодження зв'язок найчастіше несе за собою і внутрішнє ушкодження. Єдиним ефективним засобом, що дозволяє ефективно скоротити період реабілітації, є гомілковостопний бандаж.
Бандаж на гомілковостопний суглоб володіє широкою сферою застосування:
- При артритах, артрозах гомілковостопного суглоба, а також інших хронічних захворюваннях суглобів;
- Для профілактики травм і розтягувань під час занять спортом;
- Для стабілізації зв'язок, при цьому збереженні часткової рухливості стопи;
- При хронічній нестабільності гомілковостопного суглоба та зміцненні зв'язок;
- При серйозних розривах зв'язок та післяопераційні періоди.
Гомілковостопний бандаж виготовляється з еластичної тканини з високим додаванням бавовни, тому також володіє зігріваючу дію. Мікроциркуляція судин не порушується, а навпаки допомагає відновити втрачену дієздатність суглоба. Тонка структура материлов дозволяє іспользоватьголеностопний бандаж навіть при носінні взуття, під носком або колготками він залишається абсолютно непомітним. Таким чином, еластичний гомілковостопний бандаж дуже зручний у застосуванні і дозволяє домогтися максимального комфорту, навіть під час реабілітації після серйозних травм і операцій.

М'який гомілковостопний бандаж дуже зручний також при спортивних заняттях в якості профілактики травм. Надійно фіксуючи суглоби і зв'язки, бандаж не обмежує рухову активність, а м'які ребра жорсткості дозволяють прийняти нозі найбільш зручне положення.

Рухливість ноги забезпечується декількома групами суглобів, до одного з яких відноситься і гомілковостопний. Голеностоп є самою травматичною частиною ноги. Частка пошкоджень і переломів саме цієї частини ноги складає 15% від загального відсотка травм і переломів.
Основне навантаження припадає на зв'язки гомілковостопного суглоба, тому для підтримки іспользуютсяголеностопние ортези. Буває, що при ходьбі або бігу нога підвертається, що призводить до вивих суглоба. В результаті отримання такої травми наступити на ногу ставати боляче або неможливо, нога може опухнути і лікування зайняти тривалий час. У якості першої допомоги, в подібній ситуації накладається туга пов'язка, але накласти її належним чином не завжди вдається. Також вона може в самий невідповідний момент зісковзнути і суглоб втратить потрібну йому фіксацію. Тому використання ортезів на гомілковостопний суглоб в даній ситуації - набагато ефективніше. Нога залишається в потрібному положенні стільки скільки це необхідно, а процес реабілітації після отриманої травми скорочується і не доставляє хворобливих відчуттів.
Гомілковостопний ортез повністю повторює анатомічну форму ноги, що дозволяє не просто уникнути дискомфортних відчуттів, але і створити найбільш комфортну ступінь фіксації. Гомілковостопний ортезтакже надає зігріваючу дію, яке благотворно впливає на швидке одужання. Завдяки щільної тканини відбувається надійна стабілізація суглоба з усіх боків.
Жорсткий гомілковостопний ортез необхідний при серйозних ушкодження зв'язок гомілковостопного суглоба, реабілітації після травм і переломів, при млявому паралічі стопи. Зручна структура ортези на гомілковостопний суглоб дозволяє носити повсякденне взуття.
Напівжорсткий гомілковостопний ортез застосовується при легкій нестабільності гомілковостопного зв'язкового апарату, набряку області суглоба, розтягнення зв'язок і для профілактики травм гомілковостопного суглоба під час занять спортом.
Якщо ви вирішили захистити ваші зв'язки і суглоби від травм і розтягувань і купити гомілковостопний бандаж або ортез, то з широкого вибору, представленого нашим інтернет-магазином, ви зможете вибрати саме той бандаж або ортез, який шукали.
 


Коментарі до статті
Де можна замовити
Популярні товари


Вам також може бути цікаво

Біль у п'яті при ходьбі - причини та лікування
Біль у п'яті при ходьбі - причини та лікування
Чому болить у п'яті при ходьбі? Причини можуть бути дуже різні. Від незначних, що не вимагають лікування, до дуже серйозних, аж до хірургічного втручання.
07.10.2019
Детальніше
Комплекс вправ після перелому кісточки
Комплекс вправ після перелому кісточки
Вимушене знерухомлення при знаходженні гомілковостопного суглоба в гіпсі викликає істотне ослаблення м'язово-зв'язкового апарату, погіршення кровообігу і харчування тканин. Щоб прискорити відновлення функцій, для активізації поставки поживних речовин до травмованої області, необхідних для прискорення зрощення кісток, потрібно починати розробляти ногу, коли вона ще знаходиться в гіпсі. Для цього лікарі розробили ефективні вправи після перелому кісточки.
25.06.2020
Детальніше
Комплекс вправ після перелому гомілкостопа
Комплекс вправ після перелому гомілкостопа
Гомілковостопний суглоб є рухомим зчленуванням, що з'єднує гомілку зі ступнів. Якщо в ньому відбувається перелом, то в обов'язкову програму реабілітації входять заняття ЛФК. Вправи для розробки голеностопа після перелому покликані попередити м'язову атрофію, нормалізувати кровообіг в пошкодженій області, відновити функціональність в суглобі, знизити ризик ускладнень. Слід пам'ятати, що вправи при оперованому переломі гомілки можна починати тільки через 3-4 тижні після накладення гіпсу, в той час, як при травмі без ускладнень потрібно розробляти ногу вже через кілька днів. Незалежно від характеру перелому на 2-3 день після іммобілізації дозволені легкі рухи пальцями і виконання статичних вправ для тренування м'язів гомілки і стегна.
02.07.2020
Детальніше
Як носити бандаж на гомілковостопний суглоб?
Як носити бандаж на гомілковостопний суглоб?
Сучасні ортопедичні вироби допомагають максимально зберегти рухливість і колишній спосіб життя при травмуванні. Бандаж призначається при різних ступенях травм гомілковостопного суглоба і в якості профілактики розтягнень і переломів. Людям, які постійно контактують з фізичними навантаженнями, а також тим, у кого є схильність до травм м'язів, необхідно знати, як правильно носити бандаж для голеностопа.
10.03.2020
Детальніше
Розгорнути