Ортези на променево-зап'ястковий суглоб

Оберігаємо кисті рук

 
Променево-зап'ястковий суглоб відіграє важливу роль у роботі опорно-рухового апарату людини. Щодня він здійснює безліч рухів, часто зазнає непосильних навантажень, зокрема при піднятті тяжкості. Це може призвести до пошкоджень та розвитку різних захворювань. І тут на допомогу прийде бандаж на зап'ясті. Завдяки променево-зап'ястковому суглобу ми з легкістю згинаємо і розгинаємо кисті рук, можемо крутити ними в сторони, здійснювати інші рухи. Складно уявити своє життя без такого звичного та життєво необхідного функціонування рук, але навіть у звичайних побутових умовах може травмуватися. Часто трапляються падіння в зимову ожеледицю, не кажучи вже про пошкодження під час занять спортом. Запобігти пошкодженню або прискорити період відновлення травмованих структурних складових зчленування допоможе бандаж для руки.
 
Складна структура суглоба робить його дуже схильним до травматизації різної етіології і генезу. Більшість травм відбувається через неправильне положення кисті. Щоб запобігти можливим пошкодженням або допомогти вилікувати вже наявні варто користуватися променево-зап'ястковим ортезом. Він ефективно фіксує суглоб у анатомічно правильному положенні. Дана фіксація сприяє збереженню цілісності зчленування та зниження перенапруги при ненормованих фізичних навантаженнях на нього. Також ефективний бандаж для руки після перелому та за інших серйозних пошкоджень.
 
Короткий відпочинок на дивані не допоможе, тому варто надіти стабілізатор для рук. Ортез для кисті та великого пальця запобігає поглибленню травми, зменшує біль і забезпечує правильне положення суглоба. Він також підтримує процес загоєння травм. Стабілізатор зап'ястя гнучкий - він зменшує діапазон рухів руки, але не знерухомлює її повністю. Тому відмінно підійде, коли болить зап'ястя в результаті тимчасового перенапруження кисті, а не серйозної травми - в цьому випадку рекомендований бандаж.
 

Коли застосовувати бандаж на руку

 
Бандаж для кисті руки використовується у таких випадках:
 
• Для профілактики травм, розтягувань та забитих місць під час посилених навантажень;
• Для попередження загострень запальних захворювань – артритів та артрозів;
• Для іммобілізації зап'ястя, використовується жорсткий фіксатор променево-зап'ясткового суглоба;
• Для першого пальця кисті;
• При болях у зап'ясті;
• При переломах;
• При розтягуванні зв'язок;
• При синдромі зап'ястного каналу;
• При тендиніті.
Бандаж для руки може мати різний рівень жорсткості і силу фіксації в залежності від призначення.
 

Види променево-зап'ясткових ортезів

 
При травмах різного ступеня складності, коли необхідно зафіксувати суглоб, щоб запобігти ускладненням та прискорити процес відновлення, треба купити бандаж для руки.
В основу видової класифікації бандажів для кисті покладено уявлення про рівень жорсткості виробу. Ортез на руку легкої фіксації, це ефективніша альтернатива еластичному бинту. Він виглядає як рукавичка без пальців, забезпечує помірну компресію, практично не обмежує рухи кисті. При цьому він добре фіксує, допомагає правильно розподілити навантаження, знижує ризик ушкоджень м'язів та зв'язок. Даний бандаж для променево-зап'ясткового суглоба може використовуватися без призначення лікаря, з метою профілактики при заняттях спортом та діяльності, пов'язаної з високим навантаженням на кисть. Зокрема, він потрібний будівельникам (малярам, мулярам та ін.), швачкам, тим хто багато працює з комп'ютерною клавіатурою (мишкою), любить в'язати і т.д. Ортез легкої фіксації призначають при незначних травмах і слабко виражених болях.
 
Напівжорсткий ортез на зап'ясті руки має підсилювальні металеві вставки, забезпечує середній рівень фіксації та частково обмежує рухливість у пошкодженій ділянці. За його носіння суглобу забезпечується фізіологічно правильне положення, знижується інтенсивність запалення та болю. Він використовується при захворюваннях суглоба та травмах;
Жорсткий бандаж променево-зап'ясткового суглоба іммобілізують суглоб для відновлення після складних травм та операцій. Він випускається для лівої та правої руки, попереджає небезпечні рухи, за рахунок обхвату руки майже до ліктя.
Бандаж для кисті з фіксацією великого пальця рекомендується придбати у тому випадку, коли треба зафіксувати його в положенні окремо від решти пальців. Ортез із сильною фіксацією рекомендується в післяопераційний період, при сильних забитих місцях кінцівки, розтягненнях або розривах зв'язок, переломах структурних складових кисті. Такий бандаж часто фіксує не лише кисть, а й кілька пальців кисті рук. Бандаж на кисть руки з фіксацією великого пальця буває ліво- та правосторонній.
 
Перш за все, зверніть увагу на правильно підібраний розмір - кожен виробник детально описує розмірну таблицю, в якій враховується окружність зап'ястя. Фіксатор для зап'ястя руки повинен щільно прилягати до кінцівки, щоб не зісковзувати. При цьому він не може бути занадто тугим. 
 

У чому переваги бандажів

 
Прийнято вважати, що лангет на руку - це гіпсова пов'язка. Проте тепер це поняття більше розширене. Сучасні виробники ортопедичних товарів пропонують жорсткі модельовані конструкції, які називають "ортез", "шина", "жорсткий бандаж" або лангет на зап'ястя. Перевага такого виробу в тому, що при його носінні не відбувається здавлення м'яких тканин, не пережимаються судини, а кров нормально циркулює. Крім того, ортез на променево зап'ястковий суглоб передбачає можливість регулювання міри прилягання. Таким чином, якщо є набряклість, то виріб можна ослабити, щоб не порушити кровообіг, а також у процесі лікування з потреби лікар моделює металеву шину для забезпечення потрібного положення руки. Знімна лангетка на руку при переломі променевої кістки і інших серйозних травмах, післяопераційних станах дозволяє лікареві оглядати руку, проводити лікувальні процедури, накладати мазі та ін.
 

Показання для використання бандажа

 
Бандаж для зап'ястя руки в залежності від ступеня жорсткості та призначення використовується у таких випадках:
 
• При спортивних навантаженнях як профілактики;
• При розтягуванні м'язів та зв'язок;
• При вивиху суглоба кисті;
• При вивиху суглоба пальця;
• При розривах зв'язок;
• При сильних травмах та переломах.
 
У разі регенерації тканин і болю найкраще підійде медичний бандаж на зап'ястя з компресією. Сила тиску забезпечить правильний кровообіг у кінцівці та сприятиме реабілітації кінцівки.
 

Як вибрати

 
Сучасний ринок медичної продукції своєю видовою різноманітністю товарів заганяє клієнта в якийсь кут. Тяжко самостійно купити ортез на зап'ясті без попередньої консультації ортопеда-травматолога. Саме дипломований фахівець має призначати вид виробу та ступінь жорсткості. Усі призначення ґрунтуються на попередньому первинному та вторинному огляді за допомогою спеціалізованої апаратури. Самостійний вибір продукції даного класу не рекомендується, оскільки неправильно підібраний ортез для пальця руки може лише посилити стан пацієнта. Зв'язувальний апарат кисті та зап'ястя відрізняється складністю конструкції. Лише правильно підібраний ортопедичний виріб матиме терапевтичну дію на пошкоджену ділянку. Після того, як ви проконсультувались із лікарем, зверніть увагу на вибір розміру виробу. Для фіксації променево-зап'ясткового суглоба потрібно заміряти обхват зап'ястя по двох кісточках і звірити показники з розмірною таблицею бренду, якому ви віддали перевагу. Не забувайте, що деякі виробники випускають вироби окремо для лівої або правої руки, але є універсальні ортези.
 
Варіанти для вибору
 
У мережі магазинів «Мед-Магазин» (Україна) також можна купити такі спеціальні шини на палець кисті рук:
 
- бандаж для зап'ястя еластичний;
- бандаж із шиною;
- бандаж із ребрами жорсткості;
- бандаж із додатковими застібками «Velcro»;
 
Магазин займається реалізацією якісної сертифікованої продукції. На сайті не важко знайти і оформити замовлення на придбання медичної продукції. Окрім бандажів, у магазині можна купити ортез для фіксації пальців руки.
 
Як доглядати за виробом
 
 
Ортопедичні вироби потребують правильного догляду. Як правило, що іммобілізують товари виготовляють з медичного бандаж на зап'ястітрикотажу. Щоб дана тканина прослужила тривалий час необхідно дотримуватися кількох нехитрих правил:
 
• ніяких відбілюючих речовин під час прання. Миючі засоби повинні бути з «щадним складом»;
• ручне прання або делікатний режим у налаштуваннях пральної машини;
• не вичавлювати після прання, це шкодить структурі тканини, що у свою чергу зменшує еластичні можливості виробу;
• не сушити під відкритим сонячним промінням або біля обігрівальних приладів;
• процедура сушіння повинна відбуватися в приміщенні, що добре провітрюється;
• ортез на палець кисті або будь-який інший виріб із медичного трикотажу краще сушити в горизонтальному положенні.
 
Бандаж на руку при переломі променевої кістки є перевіреним реабілітаційним засобом, який також використовується після операцій на руці або як альтернатива гіпсовій пов’язці – в цьому випадку лікар рекомендує носити більш жорсткий бандаж з шиною. 
 
 
Як довго носити ортез?
 
Профілактичний еластичний  бандаж на променево зап'ястний суглоб, завдання якого попередити розвиток патологічних процесів та травм, використовуються під час фізичної роботи для правильного перерозподілу навантаження. Як правило, у період бездіяльності та спокою виріб потрібно знімати. З лікувальними моделями справа інакша. Час застосування ортезу на променево-зап'ястковий суглоб залежить від травми. Час та умови носіння ортопедичного виробу призначає лікар, ґрунтуючись на діагнозі. Моделі для лікування захворювань можуть використовуватися на постійній основі в період реабілітації.
 
Як правило, бандаж на руку при розтягуванні, загостренні дегенеративно-дистрофічних захворювань суглоба,  незначних травмах  використовується щодня, доти, доки не пройдуть больові відчуття. Якщо потрібна повна іммобілізація зап'ясткового суглоба в післяопераційний період, при переломі, розриві зв'язок та інших серйозних ушкодженнях, лікар може призначити цілодобове використання шини. Така необхідність пов'язана з тим, що слід максимально знизити ризик повторного травмування, прогресування патології, яке може бути спровоковано різкими випадковими рухами. Не можна використовувати виріб у разі сильного пошкодження, діартрозу суглоба, коли показано протезування. Також не допускається його використання за наявності злоякісних новоутворень у зоні носіння.
 
 
Де придбати у Києві
 
Купити бандаж для руки надається можливість у мережі салонів медичної продукції. У мережі роздрібних магазинів та на сайті інтернет-магазину «Мед-Магазин» Ви знайдете безліч моделей та варіацій ортезу на зап'ясті, які сприяють покращенню стану та профілактиці травм. Підібрати необхідний бандаж на променево-зап'ястковий суглоб Вам допоможуть детальні описи кожної одиниці продукції, які ви знайдете на нашому сайті. Також фахівці магазинів допоможуть у виборі необхідної моделі та розміру виробу, а також продемонструють, як правильно його фіксувати.
 
 

 

 
 
Виробник Orliman ( Іспанія ) Remed (Україна) Реабілітімед ( Україна ) Med textile ( Україна ) Toros Group (Україна) Medi ( Німеччина ) Aurafix (Туреччина) Білосніжка ( Україна ) Dr. Frei (Швейцарія) Variteks ( Туреччина ) Otto Bock ( Німеччина ) ARMOR (Туреччина) Біомед (Україна) Типи виробів Лучезапястние Спортивні Шина При переломі руки Призначення до застосування Післяопераційні Зігрівальні Фіксуючі пов'язки на руку Фіксатори великого пальця руки При розтягненнях , розривах зв'язок Фіксатори лучезапястного суглоба Ортези на променезап'ястковий суглоб Категорія користувачів Чоловічі Дитячі Жіночі Ступінь фіксації Напівжорсткий Еластичний Розмір XS S S-M M L L-XL XL XXL Універсальний 1 2 3 4 5 6 Варіант Правий Лівий Універсальний h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 88 відгуків
Мінімальна ціна на бандажі променевозап'ястні: 39 грн
Максимальна ціна на бандажі променевозап'ястні: 5077 грн
Кількість товарів в категорії: 93
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Жорсткий ортез променево-зап'ясткового суглоба M760 Manutec Fix Orliman
Розгорнути