Інгалятори ( небулайзери ) Часті запити: Від кашлю і нежиті (ГРВІ)

Інгалятор від кашлю – рекомендує лікар

Захворювання дихальних шляхів – нагальна проблема в нашому кліматі, тому боротьба з ними в осінньо-зимовий період є настільки актуальною. Інгалятор при кашлі миттєво полегшує стан та прискорює одужання. Пристрої поділяються на 4 типи:
  • парові;
  • компресорні (струменеві);
  • ультразвукові;
  • мембранні (електронно-сітчасті).
Інгалятор проти кашлю стимулює виділення слизу, полегшує відхаркування та запобігає поширенню інфекцій. При закладеному носі інгалятор від застуди допомагає розширити судини, знизити набряклість слизової оболонки, підвищити вироблення слизу і надають антисептичну дію. Інгалятор при кашлі та гострому риніті знижує ризик ускладнень.

Чому слід використовувати електричний інгалятор?

Тому що вода та розчинені в ній активні інгредієнти, такі як солі, відхаркувальні засоби або бронходилататори у формі крапель, можуть бути розпорошені набагато тонше за допомогою компресора або ультразвуку, і при вдиханні вони потрапляють туди, куди ви хочете: у нижні дихальні шляхи.

У разі вдихання чистої пари, наприклад, використовуючи небулайзер від кашлю, утворюються порівняно великі краплі, які досягають тільки верхніх дихальних шляхів. Додаючи двовідсотковий сольовий розчин, можна дуже добре зволожити слизові оболонки та бронхи, розм'якшити густий слиз.

Принцип дії приладів

До класу інгаляторів від застуди відносяться: електронно-сітчасті, компресорні, ультразвукові прилади, оскільки їхня робота заснована не на виробленні пари, а перетворенні рідких розчинів в аерозольну хмару.
Апарат для дихання від кашлю для всіх типів - ефективні, але питання в наступному - чи захоче маленька дитина сидіти і вдихати пару, адже куди простіше вдягнути маску і процедура відбудеться в режимі природного дихання. Парові пристрої підійдуть підліткам та дорослим. Водяні пари посилюють кровотік у капілярах та відділення слизу. Мінус таких пристроїв – при нагріванні деяка частина компонентів речовини піддається розпаду, що обмежує спектр препаратів, що застосовуються. Не можна робити процедуру при температурі тіла вище 375 С.

Компресорний небулайзер

У приладах даного типу за допомогою компресора лікарський розчин перетворюється на хмару аерозолю. Створюється швидкий повітряний потік, що проходить крізь отвір у пристрої з розчином. Інгалятори проти нежиті оснащуються спеціальними канюлями, що полегшує вдихання найдрібніших частинок та їх проникнення у необхідну область. Для дітей зручна маска, надівши яку можна інгалювати навіть уві сні. Небулайзери, залежно від розміру часток, що виробляються, застосовуються для верхніх, нижніх відділів дихальних шляхів, швидко і ефективно справляючись з проблемою. Недоліки таких інгаляторів проти нежиті і кашлю - шум компресора, великі габарити, але є винятки - портативні, практично безшумні малопотужні прилади. Позитивні якості – оптимальний розмір часток для лікування ГРВІ, а в деяких моделях – можливість їх регулювання за допомогою різних розпилювачів (відбійників). Купивши інгалятор від кашлю та нежитю, ви зможете використовувати будь-які небулайзерні розчини, що продаються в аптеках. Неприпустимі – олії, настої, відвари трав.

Кому не підходять інгаляції?

У будь-якому разі алергікам слід уникати рослинних добавок, таких як ромашка, тому що глибоке вдихання може спричинити дуже сильну алергічну реакцію. Ціна інгалятора від кашлю для дітей буде нижчою, ніж для дорослих. Дітям інгаляції з додаванням діючої речовини також рекомендуються тільки після консультації з педіатром, тому що дихальні шляхи особливо маленьких дітей надзвичайно чутливі до високоефективних ефірних пар евкаліпту, камфори, чебрецю або м'яти перцевої. Астматики також повинні обговорити з лікарем, який апарат для дихання при застуді безпечний і яка техніка інгаляції є правильною.

Ультразвукові та мембранні апарати

Ультразвукові пристрої працюють безшумно, а для інгаляції краще використовувати мінеральну воду (боржомі), попередньо випустивши газ. Мінус приладів – вузький спектр допустимих ліків, оскільки під дією ультразвуку розчини позбавляються лікарських властивостей – відбувається руйнування молекул. Плюси - висока продуктивність, безшумна робота, що дозволяє робити процедуру сплячому малюкові.

Переваги небулайзерів

Основна перевага небулайзерної терапії перед пероральним прийомом препаратів полягає в тому, що лікарський аерозоль, який утворюється в небулайзері, безпосередньо контактує з ураженими ділянками тканин. Інгаляції за допомогою небулайзера дозволяють досягти максимального терапевтичного впливу на дихальні шляхи людини та практично не мають побічних ефектів. Серед інших переваг небулайзерів:

  • зручність виконання інгаляційних процедур;
  • створення високої концентрації лікарських засобів у дихальних шляхах;
  • легкість та точність дозування препаратів;
  • можливість застосування приладу для лікування дітей першого року життя, літніх людей, ослаблених та тяжкохворих пацієнтів.

Показання

Небулайзерна терапія ефективна при:

  • гострих респіраторних захворюваннях: ринітах, фарингітах, ларингітах, тонзилітах;
  • хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) та пневмонії;
  • гострих та хронічних трахеїтах та бронхітах;
  • бронхіальну астму;
  • хронічних синуситах;
  • муковісцидоз;
  • туберкульозі різної етіології;
  • грибкових ураженнях верхніх дихальних шляхів

Протипоказання

Застосування небулайзера може завдати серйозної шкоди здоров'ю при легеневій кровотечі, кровохарканні, пневмотораксі, емфіземі легень. Іншими протипоказаннями до застосування є:

  • алергічні реакцію той чи інший препарат для інгаляцій;
  • порушення мозкового кровообігу (наприклад, церебральний атеросклероз);
  • тяжка дихальна недостатність при бронхіальній астмі (важча від II стадії);
  • психічні розлади;
  • інтоксикації, що супроводжуються підвищенням температури тіла до 38°C і більше.

З великою обережністю необхідно використовувати інгалятор для дорослих від кашлю при серцевій недостатності, гіпертонії, аритмії, постінфарктному та постінсультному стані. Щоб терапія принесла швидкий та ефективний результат, треба ретельно вивчити інструкцію, де описано, як правильно дихати небулайзером. Насамперед, інгаляцію необхідно проводити на голодний шлунок або після 1,5 години після їди/до їди. Процес інгаляції повинен відповідати експлуатаційній інструкції саме апарату, який використовується, оскільки різні пристрої орієнтовані на різний період використання. Парова небулайзерна терапія повинна проводитися не менше ніж 5 разів на день з тривалістю процедури в 3 хвилини.

У дітей можуть виникнути небезпечні для життя спазми бронхів при вдиханні ефірних пар. А дорослі ризикують отримати подразнення слизових оболонок та алергічні реакції. Особливо астматикам слід пам'ятати, що гаряча пара, яка виробляє апарат для лікування кашлю , дратує бронхи.

Якщо виникає необхідність, то можливе додавання якоїсь речовини, у вигляді розчинника береться фізіологічний розчин, тому що звичайна вода не буде ідеальною для подібних цілей.

Інгаляції будуть корисною та ефективною процедурою при нежиті, кашлі, вони мінімізуватимуть прояви гаймориту, тонзиліту та аналогічних захворювань. Купити інгалятор можна і жінкам, які очікують на народження дитини, але після попередньої консультації зі своїм лікарем з рекомендаціями про підбір медичних засобів для процедур.

Розчин для інгаляції є лікарським препаратом, який можна купити в аптеці. Муколітики – засоби, орієнтовані на розрідження мокротиння і подальше їх виведення з організму. Антибактеріальні засоби застосовуються при захворюваннях запального характеру, наприклад, ангіна. Щоб запобігти розвитку бронхоспазму, рекомендовано використання бронходилататорів, які мають бронхорозширювальну дію.

Як часто можна робити інгаляції небулайзером підкаже лікар, оскільки це залежить від віку та стану пацієнта, ступеня захворювання, виду лікарського препарату та індивідуальної переносимості препарату.

Найвищу ціну на інгалятори від кашлю мають електронно-сітчасті моделі, але, на думку багатьох, вважаються найкращими. Принцип дії у тому, що відбувається низькочастотне розпилення рідкого препарату. Mesh-технологія передбачає можливість застосування будь-яких препаратів, у тому числі гормональних, антибіотиків та масляних розчинів. Вони компактні, безшумні і працюють як від мережі, так і батарейок.
Вибрати модель інгалятора від кашлю у Києві та Харкові можна у мережі «Med-magazin.ua» або в інтернет-магазині.
Часті запити Від кашлю і нежиті (ГРВІ) Дитячі Для лікування бронхіту Компактний розмір Інгалятори при сухому кашлі Інгалятори при пневмонії Інгалятори від гаймориту Швидке розпорошення ліки Кумедний дизайн Для астматиків Професійні Дитячі інгалятори Омрон Дитячий дизайн Виробник Омрон ( Японія ) B.Well (Швейцарія) Літтл Доктор ( Сінгапур ) Dr. Frei (Швейцарія) Microlife ( Швейцарія ) Нордіталія ( Італія ) Юлайзер (Китай) AND (Японія) Rossmax (Швейцарія) Vega (Китай) Гамма (Англія ) PIC (Італія) ЗА Mikroneb ( Італія ) Лонгевіта (Австрія) NewMed (Австрія) Orlando (Україна) Флаем Нуова ( Італія ) Біомед (Україна) Medisana (Німеччина) Сопіпа -Фарма ( Угорщина ) Paramed (Україна-США) Чистий носик (Україна) Philips (Нідерланди) Медела (Італія) Бойрер ( Німеччина ) Гемопласт ( Україна ) Поліконд ( Росія ) OROMED (Польща) MEDHIT ProMedica (Швейцарія) Rabir (Туреччина) Heaco (Великобританія) INMUNOTEK (Іспанія) Rossmax Medica+ (Японія) Тип Компресорний Ультразвуковий Cольовий Паровий Тепловологий Електронно сітчасті небулайзери ( МЕШ ) Електричний назальний аспіратор Класифікація Для всієї сім'ї Дитячі Популярні аксесуари Дитячі маски для небулайзера Маски для небулайзерів Дитячі маски для Юлайзера Маски для інгаляторів Omron Фильтры h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.7 з 5 на основі 1451 відгуків
Мінімальна ціна на інгалятори ( небулайзери ): 49 грн
Максимальна ціна на інгалятори ( небулайзери ): 106265 грн
Кількість товарів в категорії: 117
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Інгалятор компресорний PRO-110 B.Well