Іррігатори

В наш час, дуже багато людей мають з зубами проблеми. На це вплинуло і харчування і рівень гігієни. Навіть у такій повсякденній процедурі, як чищення зубів, постійно з’являються нові та більш ефективні, а насамперед безпечні для здоров’я рішення, в тому числі для людей, які з різних причин мають проблеми з ретельним чищенням зубів. Таким рішенням може бути регулярне використання іригатора.
  

Чому іригатор необхідний кожному?

Він на відміну від зубної щітки, очищає порожнину рота набагато краще. Особливо брекети, вініри та мости. За допомогою іригатора можна досягти місць, недоступних для зубної щітки. Цей пристрій має декілька насадок. Під напором води дуже якісно очищається простір між зубами, видаляючи залишки їди, наліт з зубів. Це може зменшити ризик виникнення гінгівіту. Також водяний напір здійснює гідромасаж яснам. Цей пристрій допомагає тим, у кого є опущення ясен. Він підтримує гігієну рота, та захищає ясна від бактерій. Люди похилого віку можуть за допомогою іригатора, краще попіклуватись про зуби. Також цей пристрій буде в нагоді для курців.
  

Як працює іригатор?

Принцип роботи зубного іригатора відносно простий. Зібрана в резервуар вода під тиском подається в ротову порожнину через тонку довгу насадку. Замість води також можна використовувати рідину для гігієни порожнини рота, розбавивши її водою. Але після використання суміші треба як слід промити іригатор. Струмінь води під напором передається в наконечник. Починати користуватись треба з найменшим тиском води. Стоматолог порекомендує розчин для лікування. Догляд з цим зрошувачем прирівнюється до якісної, професійної процедури. 
  

Як користуватися пристроєм?

Правильного іригатора для зубів недостатньо для підтримки гарної гігієни ротової порожнини. Його потрібно правильно використовувати, щоб добре проводити процедуру очищення. Перед використанням краще прочитати інструкцію, що додається до пристрою. Кожне обладнання може дещо відрізнятися одне від одного.
 
Деякі моделі мають опцію пульсаційного режиму, яка дозволяє розпушувати частинки їжі, що застрягли в менш доступних куточках рота. Струмінь води під тиском поступає з резервуара в наконечник. Рівень тиску регулюється. Починати користуватись треба з маленького тиску. Найкраще починати із задніх зубів, поступово переходити до передніх зубів, зупиняючись на мить (приблизно 2 секунди) біля зуба. 
 
Правильна техніка дуже важлива. Струмінь, що виходить з насадки, повинен бути спрямований перпендикулярно поверхні зуба. Спочатку це може бути проблемою, але з часом можна навчитись правильно направляти струмінь. Треба слідкувати за належною відстанню між вихідним отвором насадки та поверхнею зуба. Також слід уникати введення наконечника іригатора в ясенні кишені.
 
Зрошуючи рот, треба ретельно обробити поверхню кожного зуба і всі щілини. Варто витратити на кожен зуб кілька секунд. Також треба пам’ятати про очищування лінії ясен – тут накопичується бруд. Після того, як повністю освоїться використання іригатора, весь процес займає менш як дві хвилини. 
 
Після використання, треба очистити пристрій. Спорожнити та промити резервуар для води, а потім дати йому висохнути. Це запобіжить накопиченню бактерій і вологи всередині. Обладнання для очищування порожнини рота найчастіше оснащене змінним наконечником, який можна використовувати протягом певного часу. Частота заміни насадки залежить від інструкцій виробника.
 
Ці пристрої використовують суміш води та повітря. Вирішуючи купити зубний іригатор, необхідно керуватися власними уподобаннями. Перед покупкою можна проконсультуватися з фахівцем, який допоможе визначитися з вибором. Є, наприклад, моделі зі спеціальними наконечниками для чищення ясеневих кишень. Якщо є серйозні проблеми з яснами, корисними будуть іригатори з програмами масажу.
 

Основні види іригаторів

Портативний іригатор, переваги:
  • мобільність - можна взяти його куди завгодно,
  • портативність пристрою - поміститься в сумочку або дорожню валізу,
  • можливість використання без доступу до джерела живлення,
  • має декілька потужностей використання,
  • змінні насадки різного призначення.
 
Стаціонарні іригатори - відмінні пристрої для домашнього використання. Вони будуть особливо корисні для більшої кількості людей. Крім класичних наконечників, в набір входить насадки для ортодонтичних брекетів, ясенних кишень, а також спеціальний наконечник для очищення імплантів.  Такий пристрій - оптимальний варіант для чищення імплантів, коронок та брекетів.
  
Переваги:
  • великий резервуар для води,
  • більший діапазон потужності водяного струменя,
  • більш тривалий одноразовий час роботи.
Проточний. Не потребує мережі. Надівається на кран. Він найдешевший та найпростіший. Він менш ефективний, не в змозі забезпечити гарне очищування.
 
Центр. Це професіональний апарат. Це пристосування, яке часто використовують як допоміжний етап очищення після щітки. Він має багато переваг і допомагає боротися з проблемами з яснами та зубами. Користуючись приладом тричі на день, результат можна побачити одразу. 
  

Про насадки і подачу води

Насадки допомагають очищати простір між зубами, брекети та мости. 
Окрім різних рівнів тиску, іригатори також можуть виробляти різні типи потоків води. Варто згадати безперервні та сфокусовані потоки, спіральні потоки та імпульсні потоки. Кожен з них має дещо різні функції.
 
Безперервний потік - прямий і цілеспрямований потік води, як правило, з вищим тиском, особливо корисний для очищення тісних проміжків між зубами або ортодонтичними брекетами.
 
Бульбашковий потік - більш делікатний, з поєднанням мікробульбашок води і повітря. Рекомендується людям з чутливими яснами. Струмінь ніжно масажує ясна та видаляє зубний наліт, що накопичився біля ясен.
 
Імпульсний потік - простий, спрямований потік води, що характеризується змінним тиском води. Такий струмінь одночасно очищає важкодоступні місця в ротовій порожнині та масажує ясна.
 
Переривчастий потік - зрошувачі, оснащені цією функцією, створюють потік води з короткими перервами, що дозволяє економити воду в баку. Це особливо корисно в бездротових іригаторах. Завдяки цьому, одного заповнення ємності буде достатньо для більш тривалого поливу.
 
Щоб краще систематизувати свої знання, варто прочитати наступний список найважливіших характеристик стаціонарних і портативних іригаторів.
 

Які бувають насадки?

Як і у випадку з насадками для електричних зубних щіток, можна вибрати різні типи насадок для іригатора. Є ортодонтичні насадки, м’які для людей з чутливими яснами, стандартні та насадки, які видаляють більше зубного нальоту. Завдяки різноманітним наконечникам іригатора можна налаштувати пристрій відповідно до своїх потреб.
 
Важливий елемент, який необхідний для проведення зрошення ротової порожнини, - це змінна насадка для іригатора (також називається наконечником). 
 
Поради щодо насадок включають:
 
  • класичні – призначені для щоденного очищення міжзубних проміжків,
  • для ясен - полегшують очищення підясеневих кишень, мають невелику гумову подушечку, яка щадить ясна,
  • ортодонтичні – мають точковий пучок волокон, що полегшує очищення простору між частинами незнімних ортодонтичних апаратів,
  • для імплантів – мають волокна, які полегшують механічне очищення елементів протезів,
  • для язика – мають форму маленької лопаточки, яка знімає наліт з поверхні язика та регулює бактеріальну флору в ротовій порожнині. 
 

Як вибрати потрібний розчин?

Крім загальних особливостей використання, окремі моделі іригаторів відрізняються розмірами, кількістю режимів роботи, часом роботи на одному заряді (у разі бездротового пристрою), кількістю насадок для іригатора. Крім того, дуже важливим параметром, на який варто звернути увагу при виборі стоматологічного іригатора, є його потужність. Для пристрою можна використовувати як воду, так і спеціальні розчини. 
 
Переваги розчина:
  • Лікувальні розчини потрібні після втручань в стоматологічному кабінеті. Завдяки антисептикам та біо комплексам, знімають запалення та лікують.
  • Розчини з настоями трав - діють профілактично. Вони підсилюють роботу іригатора.
  • Спеціальні розчини допомагають боротись з поганим запахом з рота, пародонтитом, зміцнюють емаль.

  

Кому допоможе такий прилад?

Він необхідний для вагітних, курців, для тих у кого є відкладення на зубах у вигляді каменю. Прилад не дає закріпитися на зубах бактеріям та масажує ясна. Іригатори рекомендуються людям із чутливими та кровоточивими яснами та оголеними шийками зубів (рецесія ясен). Він має спеціально створений для цього режим роботи. Очищення більш ніжне, ніж використання зубної нитки. Відповідний тиск і струмінь води додатково масажують ясна, покращуючи їх кровопостачання. З часом запалення або кровотеча зменшуються або зникають. Стоматологи все частіше наголошують, що іригатором для зубів повинні користуватися всі ті, чия мета – здоров’я зубів і ясен. Іригатор особливо рекомендований людям, які борються з проблемою чутливих і кровоточивих ясен або оголених шийок зубів. Також у випадку надзвичайно тісних міжзубних проміжків - щоденна гігієна порожнини рота стає набагато легшою завдяки цьому простому пристрою. Люди, які носять ортодонтичні брекети, мости та імплантати, також повинні використовувати цей пристрій. 
  
Кому рекомендований:
  • людям, схильним до карієсу;
  • людям, у яких швидко накопичується зубний камінь;
  • людям з вузькими міжзубними просторами;
  • людям, які носять ортодонтичні апарати та мають коронки, мости або імплантати.
 
Немає сумніву, що зубний іригатор є ідеальним доповненням до щоденної гігієни порожнини рота. Тож залишається лише питання, коли його використовувати – до чи після чищення зубів? Багато стоматологів кажуть, що зрошення найкраще проводити перед чищенням зубів. Такий порядок робить догляд більш ретельним - тиск води розпушує накопичені залишки їжі, що полегшує їх подальше вимітання з рота. Використання іригатора після чищення щіткою та зубною ниткою допомагає видалити стійкий бруд, що застряг у важкодоступних місцях. Після завершення зрошення ротову порожнину рекомендується прополоскати спеціальною рідиною.
  

Як правильно вибирати?

В магазині медичних товарів є стаціонарні (дротові) і бездротові (портативні) іригатори. 
 
Вони відрізняються за:
  • розміром,
  • місткість бака,
  • діапазоном тиску води,
  • типом потоку,
  • типом наконечників,
  • способом живлення.
  
Критерії вибору:
  • Мікро удари ефективно видаляють забруднення. Треба обирати пристрій з великою кількістю пульсації.
  • Обирати з великим тиском струменя.
  • Найкращий пристрій має 4-5 рівнів. Такий апарат стане універсальним для усієї сім'ї.
  • Додаткові режими: турбопотік, масаж ясен, пульсація.
 
Обираючи прилад, треба звернути увагу на наявні насадки, об'єм колби, функції. Також важливим фактором є ціна іригатора. Наприклад, моделі Waterpik WP-100 E2 Ultra, SoWash "Сім'я DELUXE", Jetpik JP51M Solo, відмінно зарекомендували себе на ринку .
  

Де купити іригатор в Україні

На сайті «Мед Магазин» можна придбати іригатори від світових виробників. Міста: Одеса, Київ, Дніпро.
 
 

Рейтинг іригаторів 

 

Категорія

Місце

Найменування

Рейтинг

Ціна

Кращі стаціонарні іригатори

1

Waterpik WP-100 E2 Ultra

9,8 / 10

3199 грн

2

Waterpulse V660

9,7 / 10

2199 грн

3

Oral-B Professional Care MD20 OxyJet

9,5 / 10

2901 грн

Кращі портативні іррігатори

1

Jetpik JP51M Solo

9,9 / 10

2090 грн

2

Jetpik JP200 Ultra

9,8 / 10

6500

3

PECHAM blue

9,5 / 10

1895 грн

Кращі іррігатори, що підключаються до водопроводу

1

SoWash "Сім'я DELUXE"

9,7 / 10

1666 грн

 

Більш докладо з питанням ви зможете ознайомитись в статті "Рейтинг кращих іригаторів для ротової порожнини", підготовленій аналатичним відділом нашої Компанії.

Виробник B.Well (Швейцарія) PECHAM (Україна) JETPIK (США) Philips (Нідерланди) Water Pik ( США ) Prooral (Швейцарія) MEDICA + (Японія) Edel White (Швейцарія) Oral -B ( Німеччина ) Vega (Китай) Omron ( Японія ) AQUAJET (Сінгапур) Beurer ( Німеччина ) Bremed (Італія) Little Doctor ( Сінгапур ) Nicefeel (Китай) Lebond (Китай) Daily Care (США) ProZone (Китай) Ardesto (Китай) Lachen (Китай) Longevita (Австрія) H2OFLOSS (Сінгапур) SoWash (Італія) Waterpulse (США) Panasonic (Японія) Тип Сімейні Портативний (індивідуальний) Дорожній Стаціонарний (сімейний) Проточний Зубний центр Дитячий Портативний Країна реєстрації бренду США Японія Швейцарія Україна Сінгапур Живлення Акумулятор Мережа Батарейки Особливості Таймер Індикатор стану акумулятора Регулювання напору струменя Для брекетів Видалення нальоту Безпровідна зарядка Наявність USB Час безперервної роботи 15 хвилин 70 хвилин 60 хвилин 20-25 хв 30 хвилин НЕ обмежено 10 хвилин 2 минуты Кількість поступальних рухів 10000-20000/1200-1500 коливань/хв 1200-1500 коливань/хв 1500-2000 коливань/хв 1250-1700 коливань/хв 30000 коливань / хв 1400 коливань/хв 1250-2200 1500-2000 h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 1157 відгуків
Мінімальна ціна на іригатори: 349 грн
Максимальна ціна на іригатори: 5999 грн
Кількість товарів в категорії: 36
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Іригатор Professional PECHAM black

по всій Україні

Кур'єрська доставка по Києву БЕЗКОШТОВНО

Безкоштовні консультації лікарів

оn-line і в магазинах

  • ортопеда-травматолога
  • реабілітолога
Наші магазини