Ортези на суглоби

Відновити функції колінного суглоба, знизити біль, зупинити запальний процес і зняти навантаження з хворого ділянки допоможе ортез на колінний суглоб. За рахунок фіксації зчленування забезпечується захист від травм, оптимальний рівень рухливості, при цьому попереджається перенапруження. Розтягнення, розриви зв'язок, вивихи, запалення - далеко не весь перелік ситуацій, коли без ортопедичного стабілізуючого колінного ортеза не обійтися.
Пристосування виготовляються з еластичних матеріалів. До складу, в залежності від моделі, входять бавовна, неопрен і ін. Кожен виробник намагається наділити свої вироби властивостями, що забезпечують максимальний лікувальний ефект, універсальність і комфорт. Для цього у виробах Orliman застосовуються 3D-в'язка, що забезпечує точність розподілу компресії і безшовна технологія, що виключає натирання. Матеріали воздухопроніцаєми і швидко випаровують вологу з поверхні шкіри. Для правильної фіксації при значній різниці окружності ноги під і над коліном, розроблені розкриваються моделі з декількома ременями.

Функції ортезів для колінного суглоба

Відмітна особливість напівтвердих і твердих моделей сильної фіксації - наявність металевих бічних шин і шарнірів. За рахунок цього частково обмежується рухливість і забезпечується стабілізація. Це важливо в відновлювальний період після травм, оперативних втручань і при нестабільності колінного суглоба.

Застосування фіксатора для колінного суглоба надає наступні дії:

• компенсує;
• фіксує;
• розвантажувати;
• коригуючий.
На відміну від звичайних бандажів, пристосування жорсткої фіксації застосовуються тільки за призначенням лікаря, оскільки показані при серйозних пошкодженнях, а неправильно підібране виріб може завдати шкоди. У цих випадках фіксація потрібно в певному положенні і, в залежності від діагнозу, може знадобитися обмеження амплітуди руху.

різновиди ортезів

Вибираючи виріб, необхідно ознайомитися з конструктивними особливостями. У магазинах можна купити модель колінного ортеза відкритого і закритого типу, з різними стабілізуючими і фіксують елементами. По конструкції виділяють наступні типи:
1. З бічної стабілізацією і відкритою колінної чашечкою - металеві ребра і полицентрический шарнір забезпечує фізіологічне згинання-розгинання, а подушечка з техногель фіксує чашечку. Такі вироби показані після травм, операцій, при дегенеративно-дистрофічних процесах в суглобі, активних заняттях спортом і фізичних навантаженнях для профілактики рецидивів.
2. Армовані вироби з замком, що регулює кут згинання-розгинання. Моноцентрична з'єднання дозволяє встановлювати амплітуду за допомогою кнопки в певному діапазоні.
3. Тутори - для іммобілізації, сучасна альтернатива гіпсовій пов'язці на ногу.
Показання та протипоказання до застосування
Ефективність застосування ортез для колінного суглоба довів в наступних випадках:
• Нестабільність суглоба;
• Відновлення після травми колінної чашечки (надколінка);
• Стабілізація після зняття гіпсу;
• Лікування після операцій і травм, що потребують поетапного збільшення амплітуди рухів;
• Нестабільність хрестоподібних зв'язок;
• Попередження переразгибания суглоба.
Жорсткий бандаж також призначають при артриті, деформуючому артрозі, остеоартрозі, лігаментоз, синовите, пателлофеморальном больовому синдромі, набряках - за умови, що не протипоказане зігрівання. Тутор використовують при гемартрозе, остеохондропатії, ураженні суглоба, хвороби Кеніга та інших серйозних травмах і недугах.
Протипоказання для даних пристосувань:
- сильний набряк кінцівки;
- варикоз;
- шкірні запалення і дерматит в місцях дотику з бандажем.
Все залежить від індивідуальних особливостей організму і перебігу захворювань, тому консультація фахівця обов'язкова.
Як вибрати і носити жорсткий бандаж
Основне правило - купувати виріб тільки в спеціалізованих торгових точках, таких як мережа магазинів «Med-magazin.ua», де на товари є сертифікати якості і безпеки. Щоб купивши модель ортеза для коліна, отримати потрібний ефект, важливо правильно підібрати розмір. Для цього вимірюють обсяги ноги під і над коліном і зіставляють з розмірної таблицею виробника. Примірявши в магазині модель, присядьте і походіть пару хвилин.
Як правило, пристосування носять не більше 8 годин на день, знімаючи кожні 3 години на 20 хв. Іноді, за призначенням лікаря, шарнірні роз'ємні вироби залишають на ніч. Це може знадобитися в післяопераційний період. Але час і тривалість носіння визначає лікар.
Виробник Orliman ( Іспанія ) DONJOY (США) Dr.Life (Україна) Medi ( Німеччина ) Remed (Україна) Реабілітімед ( Україна ) Toros Group (Україна) Med textile ( Україна ) Tiana (Італія) Aurafix (Туреччина) Тиса-Київ ( Україна ) Білосніжка (Україна) Dr. Frei (Швейцарія) Rehband ( Швеція ) Variteks ( Туреччина ) Thuasne ( Франція ) Ita-Med ( США ) Алком (Україна) ARMOR (Туреччина) Otto Bock ( Німеччина ) LU MARK (Тайвань) Vitamed (Україна) Типи виробів Тутори на коліно Фіксатори коліна Ортези на суглоби Спортивні Бандажі на коліно Бандаж на стегно З силіконовим кільцем Зігріваючі Призначення до застосування При артрозі При травмі меніска При артриті При хворобі Шляттера При бурсіті Для контролю кута згинання-розгинання Після переломів При нестабільності зв'язок Після операції При нестабільності колінного суглоба При розриві зв'язок Післяопераційне та посттравматичне запалення При остеоартрозі При запаленні суглобів При розтягуванні зв'язок При розриві хрестоподібної зв'язки При пателофеморальному больовому синдромі Для іммобілізації колінного суглоба При остеоартриті При тендиніті Ребра жорсткості Шарнірні Металеві Пластикові Категорія користувачів Чоловічі Жіночі Для літніх людей Ступінь фіксації Еластичний Жорсткий Напівжорсткий Розмір XS XS-S S S-M M M-L L L-XL XL XL-XXL XXL XXXL ХХХХЛ 1 2 3 4 5 6 7 40 50 70 60 8 9 Універсальний 33 24 h
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 520 відгуків
Мінімальна ціна на наколінники: 134 грн
Максимальна ціна на наколінники: 38990 грн
Кількість товарів в категорії: 238
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Ортез колінного суглоба розʼємний з бічної стабілізацією 3-Tex 7120 Orliman (Іспанія)