Дозиметри, нітратоміри

Ми живемо в світі технологій, і радіація вже стала звичним явищем. але рівень
її може бути як безпечним, так і вкрай небезпечним для людини. У великих містах нашої країни рівень радіації зберігається в межах 11-12 мкР / год, що є допустимим. У різних приміщеннях він може бути 15-20 мкР / год або навіть вище. Простий прилад - радіаційний дозиметр допомагає вимірювати радіацію в конкретному місці, або у конкретного об'єкта. І це точно допоможе убезпечити себе та інших.
Детальніше про будову і призначення
Компактне, зручне в застосуванні пристрій, що визначає ступінь іонізуючого випромінювання, яке на нього діє, називається домашній дозиметр. Та ж ступінь іонізуючого випромінювання впливає і на людину, що знаходиться в даній зоні. І саме такий вплив є гранично небезпечним, в разі значного перевищення дози. При цьому до уваги береться час, протягом якого людина і прилад перебували в радіаційній зоні.
Стандартний портативний дозиметр є доступним, недорогим. Але має невелику похибку. Як правило, його свідчення не дуже відрізняються від показань професійного, більш дорогого дозиметра. Похибка у якісних приладів може складати 10% або навіть 15%. І це норма, яка точно не впливає на якість роботи домашніх, більш простих приладів для звичайних користувачів.
Детальніше про функції приладів
Кожен прилад для вимірювання радіаційного фону гарантовано стане для свого володаря незамінним пристроєм. Адже використовувати його має сенс не тільки на зараженої радіацією місцевості, наприклад, в Чорнобильській зоні. Але і в звичайних містах, великих і не дуже. А також в самих різних приміщеннях, в офісах, на підприємствах, в житлових будинках. І для різних об'єктів, включаючи меблі або їжу.
Купити прилад для вимірювання радіації нескладно. І навіть найпростіше, недорогий пристрій без широкого набору функцій і з похибкою допоможе легко виявити проблеми з радіаційним фоном. Оцінити обстановку, визначити, чи є вона безпечною для здоров'я і життя кожного користувача.
Навіть примітивний кишеньковий дозиметр знадобиться в таких ситуаціях:
при виборі ділянки землі;
при виборі житлового будинку або квартири, офісу;
якщо людина знаходиться в небезпечній зоні або на території відчуження;
якщо ви підходите до АЕС або поруч з іншими ймовірними джерелами радіаційного випромінювання;
при придбанні обладнання;
при виборі в магазині матеріалів для будівництва та ремонту;
при виборі різного роду покриттів, дощок, плитки тротуарної або грунту;
і навіть в момент покупки меблів і продуктів харчування!
Те, наскільки ефективним і точним буде конкретно ваш персональний дозиметр, залежить від кількох факторів. В першу чергу - від його похибки, типу лічильника, температури, моделі та інших факторів. Знайти в продажу такий прилад в наш час досить просто. Дозиметри пропонують і магазини техніки, і онлайн ресурси. Наприклад, на сайті «Мед-Магазину» можна в будь-який момент знайти широкий вибір дозиметрів від надійних, які зарекомендували себе виробників. Опис до кожного пристрою містить детальний перелік його характеристик.
Інформація про пристрій, типах і функціях
 
Загальна ситуація в світі з радіацією залишає бажати кращого, це потрібно визнати. Мобільний зв'язок, високі технології, велика кількість техніки - все це лише посилює проблему. І все більше виникає ситуацій, коли вимірювати ступінь іонізуючого випромінювання не просто бажано, а й життєво важливо. Саме в таких ситуаціях врятує спеціальний прилад. І це ж причина для кожного купити дозиметр радіації в Україні та будь-якій іншій країні заздалегідь. Кожен повинен пам'ятати, що норма випромінювання радіаційного повинна бути в межах 25-30 мкР / год.
У плані точності дозиметри поділяються на:
1. Побутові, помірні за вартістю і досить хороші радіометри - їх використовують обивателі для контролю ступеня випромінювання в звичайному житті. Такі пристрої зазвичай компактні, прості у використанні, але не відрізняються максимальною точністю. І це не можна вважати мінусом, в даному контексті.
2. Професійні пристрої застосовують фахівці на підприємствах, атомних станціях, в небезпечних зонах. Вони відрізняються високою чутливістю і точністю, похибка їх мінімальна. Але такі дозиметри вимагають вмілого та обережного поводження.
У плані функціональності прилади діляться на наступні 4 типи:
1. Індикатор фону радіаційного - з його допомогою можна перевірити на радіоактивність матеріали, предмети.
2. Вимірювач радіації - він є гранично точним і високочутливим. З його допомогою вимірюється радіоактивність і навколишнього середовища в цілому, і окремих предметів, об'єктів.
3. Сигналізатор - відрізняється чуйністю, в разі небезпечно підвищеного фону подає сигнал світлом, вібрацією або звуком.
4. Пошуковик - це пристрій, який ще й допоможе знайти точне джерело небезпечного випромінювання.
Інноваційні пристрої в наш час вміють все, що перераховано вище. І такий прилад для вимірювання рівня радіації також доступний до придбання, в тому числі для звичайних користувачів.
Головна складова конструкції кожного такого приладу - це датчик радіації. Датчиком можуть служити:
напівпровідникові діоди;
камери іонізаційні;
кристали сцинтиляційні;
лічильники Гейгера-Мюллера.
Також в кожній конструкції є лічильник радіації. Лічильник є визначальним у сфері застосування пристрою. Також від типу лічильника безпосередньо залежить ціна дозиметра.
Детально про тонкощі вибору
Якщо недорогий індивідуальний дозиметр підбирається для застосування в побуті, непрофесіоналом, то важливо звертати увагу на такі фактори:
вид сигналу - він може бути звуковим, візуальним, вібраційних;
реєстровані випромінювання - тільки гамма, або гамма і бета разом;
блок детектування - лічильник Гейгера, іонізаційна камера, діод напівпровідниковий або кристал сцинтиляційний (в разі поломки його можна замінити);
швидкість отримання результату;
максимально можливе значення;
вигляд пристрою - дозиметр може бути пороговим (оповіщає про перевищення, але не демонструє точний рівень радіації) і безпорогова (дає дані).
Про правила застосування
Щоб визначити рівень радіації, потрібно спочатку включити радіометр дозиметр, діючи згідно з інструкцією до приладу. Далі треба просто тримати прилад, або піднести його до об'єкту дослідження. Для отримання точного результату потрібно виміряти рівень 3 рази, а потім вирахувати середній показник. Сучасні інноваційні прилади відразу ж показують ступінь перевищення випромінювання над нормою.
Увага! При отриманні від пристрою сигналів небезпеки переконайтеся спочатку, що воно працює коректно. Виміряйте інший, безпечний предмет чи іншу зону. Якщо зона випромінювання виявлена, то слід звернутися в спеціальну службу.
Організм в цілому 1 шлунок 0,12
Червоний кістковий мозок 0,12 статеві органи 0,25
Головний мозок 0,025 Сечовий міхур 0,05
Щитовидна залоза 0,05 кишечник 0,12
Молочна залоза 0,15 Кісткова тканина 0,03
легкі 0,12 шкіра 0,01
стравохід 0,05 інші тканини 0,05
печінка 0,05

вид продукту Допустимий рівень 137 Cs Допустимий рівень 90 Sr

Ягоди, фрукти (свіжі, консервовані, заморожені)

70 10

продукти переробки (пасти, джеми, варення, желе, повидло)

140 20

Сушені фрукти і ягоди

280 40

Суміші фруктово-ягідних і овочевих соків

50 15

гриби і ягоди дикорослі (свіжі, заморожені)

500 50

Гриби і ягоди дикорослі сушені

2500 250
Індивідуальні дозиметри можна придбати на сайті «Мед-Магазин», частково сплативши вартість приладу бонусами, якщо вони вже є. У каталозі магазина можна не тільки купити вимірювач радіації в Києві та іншому місті України. Тут же широко представлені інші прилади, що стерегли нашого здоров'я і безпеки. До них відносяться еко тестери, нітратоміри, ековізори і інші. Усі пропоновані тут пристрої та прилади сертифіковані належним чином, є ефективними, надійними, безпечними. Наприклад, тут пропонуються дозиметри компанії СОЕКС, добре себе зарекомендувала, а також виробника ECOTEST, відомого у всьому світі.
Відгуки покупців
Рейтинг: 4.9 з 5 на основі 35 відгуків
Мінімальна ціна на дозиметри, нітратоміри: 5070 грн
Максимальна ціна на дозиметри, нітратоміри: 9500 грн
Кількість товарів в категорії: 7
Товар категорії з найбільшою кількістю відгуків:
Дозиметр-радіометр побутовий МКС-05 " ТЕРРА-П
Розгорнути

по всій Україні

Кур'єрська доставка по Києву БЕЗКОШТОВНО

Безкоштовні консультації лікарів

оn-line і в магазинах

  • ортопеда-травматолога
  • реабілітолога
Наші магазини