Види головоутримувачів для шийного відділу

Дата публикации: 16.02.2012
Дата обновления: 02.04.2023

 Остеохондроз - дуже поширене захворювання, яким страждає більше половини працездатного населення нашої країни. Ця хвороба найчастіше вражає шийний і поперековий відділи хребта. Вона виникає через високу навантаження на хребці, обумовленої особливостями праці і звичного рухового режиму.

Шийний відділ нерідко стає «слабкою ланкою» хребта. Чому? По-перше, для шиї характерна висока рухливість - ми крутимо головою з великою амплітудою. По-друге, наша голова попросту важка, вона важить в середньому три кілограми - і все це навантаження доводиться на шию. Ще потрібно враховувати, що шия зазвичай не прикрита одягом, тому її дуже часто «продуває», тобто у людини виникають м'язові спазми через переохолодження.
Шийний відділ - найбільш складний відділ хребта, завдяки особливостям будови. Через нього здійснюється кровопостачання головного мозку. При надлишкової рухливості в шийному відділі хребта виникає зміщення шийних хребців, що може призвести до серйозних наслідків, у тому числі порушення кровопостачання мозку, енцефалопатія, запаморочення, розлади зору та слуху і т.д. При поїздках в транспорті і тривалих подорожах, під час перегляду телепередач, читання книг або роботі на комп'ютері виникає статична напруга м'язів шиї, що призводить до небажаних наслідків.
Для створення рухового спокою, стабілізації та розвантаження шийного відділу хребта пропонуємо в мережі наших магазинів головотримач м'який, напівжорсткий і жорсткої фіксації.
• Головотримачі м'якої фіксації. Він являють собою еластичні ортези, помірно фіксуючі шийний відділ хребта, розвантажують і зігріваючі зв'язки і м'язи. Ортопедичне виріб м'якої фіксації використовується при реабілітації після операцій і травм, ефективно допомагає в лікуванні міозитів різної етіології. Показання до застосування: розтягнення та пошкодження м'язів, зв'язок, легкі травми, функціональна нестабільність, остеохондроз.
• Головотримачі напівжорстокї фіксації. Ці ортопедичні вироби мають ті ж показання до застосування, як і попередні, але роблять більш жорстку фіксацію шийного відділу хребта.
• Головотримачі жорсткої фіксації. Ортопедичні вироби жорсткої фіксації призначаються при серйозних травмах - сильних розтягненнях м'язів, переломах хребців, які супроводжуються сильними больовими відчуттями, при важких формах остеохондрозу, для реабілітації після операцій.
Головотримачі призначаються:
- З профілактичною метою - людям, діяльність яких пов'язана з одноманітним рухом рук або тривалим вимушеним положенням голови. Головотримачі рекомендується використовувати робочим на конвеєрному виробництві, швачкам, верстатникам, шоферам, стоматологам, бухгалтерам, користувачам комп'ютера, перукарям, вчителям, школярам при виконанні уроків, музикантам після занять, при поїздках в транспорті, тривалих подорожах та ін, а також людям, страждаючим шийними міозитах. Використання головодержателя надає легкий розвантажувати і одночасно зігріваючий ефекти, що сприяє розслабленню м'язів, відновленню просвіту судин, вимивання кров'ю молочної кислоти з м'язів і зникнення почуття дискомфорту і болю.
- При легких травмах шийного відділу хребта (удари, підвивихи та ін); при остеопорозі; спондиліту з незначною деструкцією будь-якої природи (онкологічної, туберкульозної, остеоміелітіческого та ін) остеохондропатії та дисплазіях шийного відділу знижується міцність конструкції хребця. Використання головодержателя дозволить за рахунок подпружінівающего ефекту здійснити легку розвантаження шийних хребців, що компенсує дефіцит опорности в опорних комплексах хребта.
- При наявності нестабільності в шийному відділі хребта; гіперкінезах (нерегульованих різких рухах); у станах після іммобілізації гіпсовою пов'язкою або використання головодержателя Філадельфія; остеохондрозі шийного відділу хребта I, II стадій, ускладненого корінцевим синдромами, кардіогенним синдромом ("шийної стенокардією"). Використання головодержателя дозволяє здійснити фіксацію і стабілізацію шийного відділу, перешкоджаючи подальшому зсуву хребців. Подпружінівающій ефект мягкоупругого Ортез здійснює невелику періодичну пружну тракцію і вправлення, поступово зменшуючи зміщення хребців. З плином часу можлива нормалізація тонусу м'язів і перебудова зв'язкового апарату зі стійким ефектом зменшення дислокації.
- При остеохондрозі шийного відділу хребта, ускладненому синдромом хребетної артерії з явищами вертебробазилярної недостатності: цефалгією (головними болями), кохлеовестібулярнимі порушеннями; розладами зору, в тому числі при глаукомі; струсі головного мозку, у період реабілітації після черепно-мозкових травм.
- Застосування головодержателя дозволить нормалізувати кровообіг в басейні хребетних артерій, знизити ризик розвитку ускладнень. Головотримачі успішно застосовується в комплексному лікуванні черепно-спінальних пологових травм, кривошиї. У новонароджених м'язовий корсет ще не сформований, тому головодержатель, імітуючи власні м'язи, дозволяє підтримувати анатомічні структури шиї у функціонально правильному положенні, що сприяє нормалізації кровообігу, а також служить для збереження досягнутої корекції після проведеного масажу і редрессирующих вправ, міофасциальний терапії, физиолечения.
Найважливішою умовою для забезпечення ефективного використання головодержателя є правильність підбору розміру. Недостатній по висоті головодержатель не здатний здійснити розвантаження шийного відділу хребта, а надлишковий по висоті буде сприяти закидання голови назад. Розмір головодержателя підбирається індивідуально по висоті шиї (відстань у сантиметрах від підборіддя до грудини, або від кута виличної кістки до ключиці, виміряний м'якою сантиметровою стрічкою).
Купити в Києві або з доставкою по всій Україні можна через наш інтернет-магазин.


Коментарі до статті
Популярні товари


Вам також може бути цікаво

Скільки носити шийний бандаж?
Скільки носити шийний бандаж?
У шиї проходять артерії, які живлять головний мозок, тобто відповідають за його кровопостачання. Цим пояснюється те, що при будь-яких порушеннях в шийному відділі можуть виникнути головний біль, запаморочення, підвищення тиску, непритомність і інші неприємності. Уникнути цього допоможе спеціальний комір Шанца. Але, щоб застосування було ефективним, потрібно знати, як правильно носити шийний бандаж.
03.03.2020
Детальніше
Розгорнути